İş

Vodafone’dan Depremzedelere İstihdam Önceliği

Vodafone, afet bölgesinin kalkınmasına destek amacıyla depremzedelere ve depremzedelerin birinci derece yakınlarına istihdam önceliği sağlayacak. Vodafone, ekosistemindeki iş ortaklarının da katkısıyla bir yılda toplam 650 kişiye istihdam sağlamayı hedefliyor.

Türkiye’nin dijitalleşmesine öncülük etme vizyonuyla faaliyet gösteriyor vodafone Kahramanmaraş’ta depremlerden etkilenen 11 ilde istihdamı artırmak için harekete geçti. Buna göre, önümüzdeki yıl Vodafone ekosisteminin her kademesinde işe alımlarda depremzede yakını ve birinci derece depremzede bireylere öncelik verilecek. Vodafone’un küresel ölçekte uyguladığı Discover Genç Yetenek Programı kapsamında depremzede yakını ve 1. derece depremzede bireylere öncelik verilecek. Vodafone, iş ortaklarının da katkılarıyla, 650 kişiye istihdam yaratmayı hedefliyor. Vodafone’un sunduğu fırsattan yararlanmak isteyen adaylar, ilgili profesyonel internet sitelerinden ve Vodafone’un kendi internet sitesinden başvuru yapabilecek.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı  Nazlı Tlabar Güler,söz konusu:

“Hepimizi üzen beyin sarsıntısı felaketinin yaralarını hep birlikte iyileştirebileceğimize inanıyoruz. Dayanışma ve yardımlaşmanın değerinin her zamankinden daha fazla arttığı bu dönemde, depremden etkilenen vatandaşlarımıza iş imkanı sağlamak için harekete geçtik. Afet bölgesinin yeniden imarına destek olmak amacıyla, Vodafone ekosistemindeki tüm iş ortaklarımız bazında her kademede işe alımlarda depremzedelere ve depremzedelerin birinci derece yakınlarına öncelik vereceğiz. Böylece önümüzdeki yıl toplam 650 kişiye istihdam yaratmayı hedefliyoruz. Vodafone olarak tüm imkanlarımızı kullanarak elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu